ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
  • Slideshow 01

    Vnitřní malby / atmosféra

Vnitřní malby / atmosféra

Zde postupujeme odvážně, zakládáme si na nápadech a vymyšlených konceptech, které stylově rozvíjíme a vytváříme atmosféru.

Většinou se jedná o tématické malby pro instituce. Stěny, které potřebují osobitější charakter, styl, atmosféru, energii. Malby pro zvýraznění charakteru objektů, podpoření atmosféry, nevšednosti.

Malby slouží jako vizitka, vyniknou z dálky, zajímavý je však i dojem z bezprostřední blízkosti.

Naučné malby, které v praxi zobrazují konkrétní výjevy inspirované historií, přírodou. Příkladem může být malba akvária ve školní družině, kde jsou vyobrazeny konkrétní druhy ryb. Ovocný strom na chodbě Základní školy, ke kterému se slétávají naši pěvci. Městský klub, kde se v neutrální barevnosti na stěnách objevují výjevy z historie města, znaky, osobnost. U komerčních objektů je podstatná cílová skupina lidí, kteří budou prostor navštěvovat, jakému účelu bude prostor sloužit, jaký je styl prostoru.

Rozsáhlejší objekty jsou tvořeny postupně po etapách. Příkladem jsou lázně, relaxační centra.

Často je malováno za provozu ve veřejných prostorech, relaxačních centrech kavárnách, restauracích, tato činnost podporuje za provozu zvídavost pozorovatelů.

U vnitřních maleb padají veškeré hranice, otevíráme a zavíráme dveře do jiných světů.

Pokud vše správně skloubíme, námět vybereme na míru interiéru, použijeme i třeba odvážnou kombinaci barev ladící s ostatními prvky interiéru, docílíme tím tu správnou atmosféru. Při cíleném a promyšleném postupu vdechneme stěnám živost, energii, vše, co se před nimi objeví, vynikne jinak. Důležité je osvětlení – přirozené denní či umělé světlo malbu v interiéru hodně ovlivní.

6
9
12
13
15
16
17

Více fotografií