ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
  • Slideshow 01

    Přenosné malby / detail

Přenosné malby / detail

Zkušenosti a principy z nástěnné malby přenášíme do této kategorie. Příkladem jsou interiéry, které jsou celé kamenné, vytapetované, obložené různými materiály a pro nástěnnou malbu zde není prostor. Na těchto podkladech stěn mají své místo soubory obrazů. Zaměřujeme se na propojení obrazů s interiéry. Obrazy působí jako by byli s interiérem odjakživa spjaty, vestavěny. Navazují na sebe nejen barevností, ale především stylovostí. V obrazech se objevují motivy z interiérů, jejich prvky, časti konkrétních prostorů jsou vyobrazeny jako pozadí (klenby, zákoutí).

Pracujeme mistrovskou technikou malby, olejem. Tato technika vyniká brilancí barev, světelnou stálostí, vysokou působivostí. Olejomalbu provádíme na velkoformátových bavlněných a lněných plátnech. Současné olejomalby vycházejí z tradic starých mistrů.

Na olejomalbách je patrný náš rukopis, tahy štětcem.

Velkoformátová olejomalba propůjčuje interiérům úplně jiný dojem, proměňuje je, změkčuje, dodává do prostorů světlo, kontarast, jemné nuance.

Malby se hodí do atypických originálních objektů, které pomocí obrazů vyprávějí svou historii, příběhy, zobrazují kličové osobnosti, momenty a zachycují fakta.

1
2
3
4
5
6
7

Více fotografií