ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
  • Slideshow 01

    Abstraktní malby / barva

Abstraktní malby / barva

Není to pouze dekorace, tato tvorba by měla mít především psychologický účinek. V pozorovateli by měla vzbudit různé pochody myšlenek

Většina lidí má své oblíbené barvy i jejich kombinace, kterými se ráda obklopuje, uklidňují ho, cítí se mezi nimi přirozeně a příjemně. Pokud tedy i Vy máte svou oblíbenou barvu, nebo kombinaci barev, můžete se jí originálním způsobem obklopit, vytvořit hravou atmosféru, příjemnou energii pomocí malby stěn. Tyrkysová, oranžová, fialová, zelená, oranžová, hnědá, červená……pokaždé jiná síla barvy se kterou experimentujeme.

Na barvách je fascinující, jak obrovská škála a kombinace odstínů je k dispozici. K barevnosti přistupujeme s odvahou a kontrolujeme ji citem. Barvy znamenají život, proudění energie, zútulňují a zpříjemňují interiér, vyjadřují styl osobnosti, která prostor obývá. Barvy stěn dokáží při zařizování pokojů výrazně změnit jejich vzhled, protože zabírají značnou plochu. Jejich účinky vnímáme intenzivně.

Naučné malby, které v praxi zobrazují konkrétní výjevy inspirované historií, přírodou. Příkladem může být malba akvária ve školní družině, kde jsou vyobrazeny konkrétní druhy ryb. Ovocný strom na chodbě Základní školy, ke kterému se slétávají naši pěvci. Městský klub, kde se v neutrální barevnosti na stěnách objevují výjevy z historie města, znaky, osobnost. U komerčních objektů je podstatná cílová skupina lidí, kteří budou prostor navštěvovat, jakému účelu bude prostor sloužit, jaký je styl prostoru.

Různobarevné Linie jsou základním prvkem pro tvorbu abstraktních obrazů. Propojují se, navazují na sebe, barevně ladí a spojují se do velkoplošné malby. Linie vytvářejí dynamiku, energii, živost. Zútulňují a oživují prostor. Tvoříme a experimentujeme s tímto prvkem a následnými tvary. Při malbě vznikají jemné přechody i kontrasty. Naše tvorba se hodí a ladí do moderních nadčasových prostor.

Malba stěn může harmonicky podpořit to, co se v místnosti odehrává, nechá vyniknout tóny nábytku, jeho tvary. Strop bývá většinou světlý, podlaha tmavší, zato stěny kreativní, různé intenzity – zde jsou možnosti bez hranic.

Máte byt, kde je třeba udat směr, určit barevnou hladinu, energii?

Máte firmu, kde je třeba zvýraznit a podpořit určitou část?

Máte prostor, kde je špatná orientace? Pomocí malby tento problém vyřešíme.

1
2
3
4
5
6
7

Více fotografií