Nástěnné malby - abstraktní malby

Různobarevné Linie

Napsáno dne . V kategorii Abstraktní malby

Různobarevné Linie jsou základním prvem pro tvorbu abstraktních obrazů. Propojují se, návazují na sebe, barevně ladí a spojují se do velkoplošné malby. Linie vytvářejí dynamiku, energii, živost. Žútulňují a oživují prostor. Tvoříme a experimentujeme s tímto prvkem a následnými tvary. Při malbě vznikají jemné přechody i kontrasty. Naše tvorba se hodí a ladí do moderních nadčasových prostor.

Většina lidí má své oblíbené barvy i jejich kombinace, kterými se ráda obklopuje, uklidňují ho, cítí se mezi nimi přirozeně a příjemně. Pokud tedy i Vy máte svou oblíbenou barvu, nebo kombinaci barev, můžete se jí originálním způsobem obklopit, vytvořit hravou atmosféru, příjemnou energii. Tyrkysová, oranžová, fialová……pokaždé jiná síla barvy se kterou experimentujeme.

Na barvách je fascinující, jak obrovská škála a kombinace odstínů je k dispozici. Stačí si jen vybrat a experimentovat. K barevnosti přistupujeme s odvahou a kontrolujeme ji citem. Barvy znamenají život, proudění energie, zútulňují a zpříjemňují interiér, vyjadřují styl osobnosti, která prostor obývá. Barvy stěn dokáží při zařizování pokojů výrazně změnit jejich vzhled, protože zabírají značnou plochu. Jejich účinky vnímáme intenzivně.

Při malbě experimentujeme s mícháním různých odstínů. Neustále zjišťujeme nové možnosti, které odstíny si mohou rozumět a naopak, v jaké míře, tónu a sytosti. Odvaha kombinovat a experimentovat nás přivedla k tomu, že důležitý je kontrast. Jedna barva zvýrazní či záměrně potlačí druhou. Vycházíme z výtvarných principů, ale povaha člověka je mnohem důležitější. Temperamentní osoba instinktivně vyhledává energičtější barvy, se kterými se cítí ve své kůži a naopak. Zde je důležitý individuální přístup, neexistují přesné vzorce a univerzální barevné kombinace platné pro každého z nás.

Vytisknout